Андрій Клестов — переможець благодійного турніру в Києві!

Три дні в столиці України проходив благодійний турнір на підтримку ЗСУ з комбінованої піраміди, який мав досить представницький склад учасників. Так, після перерви до гри повернувся Дмитро Білозеров — один з найочікуваніших гравців серед вболівальників. Також грали Андрій Клестов, Ярослав Тарновецький, Володимир Перкун, Павло Радіонов, Нікіта Гоменюк та інші.

В попередній статті ми оглянули кваліфікаційні ігри, зараз зупинимося на матчах плей-оф, стадія якого розпочалася з 1/8 фіналу. Більшість матчів цього раунду пройшли без особливої боротьби, і більш титуловані гравці прогнозовано пройшли далі. Але все ж два поєдинки відмітимо, вони закінчилися несподіваними результатами.

Рамін Гасімов дотиснув в контрі Дмитра Осипенка і переміг 4:3. А найдовший матч 1/8 фіналу був зіграний між Сергієм Петрашем та Нікітою Гоменюком. Фаворитом, очевидно, був молодий гравець з Кропивницького, але не так сталося, як гадалося. Досвідчений Сергій Петраш, поступаючись 1:2, взяв три партії підряд і здобув перемогу 4:2. Щоправда, далі Сергій в чвертьфіналі потрапив під «коток» у вигляді Дмитра Білозерова — 0:4, і Петраш з гравця перетворюється в коментатора!

Щодо інших матчів 1/4 фіналу… Андрій Клестов легко переграє Гасімова 4:1, і теж виходить в півфінал. Решта два матчі завершилися у контрових партіях. Павло Радіонов поступався Сергію Цілику по ходу матчу, але виграв вирішальну партію. За схожим сценарієм проходив поєдинок одного з основних претендентів не перемогу в турнірі Ярослава Тарновецького та молодого харків’янина Андрія Родіонова. Андрій поступався 1:3, але переміг 4:3 — Тарновецький сходить з дистанції.

Фінальний день розпочався з півфінальних матчів: Клестов — Родіонов, Білозеров — Радіонов. Обидві зустрічі виправдали сподівання глядачів, проходили в безкомпромісній боротьбі і завершилися у вирішальних дев’ятих партіях. Андрій Родіонов поступався 1:3, зумів зрівняти рахунок, а потім і вийти вперед, таким чином, взявши три партії підряд. Але Клестов не «поплив» остаточно, зумів перевести гру в контру і там переграти Родіонова.

У другому півфіналі Дмитро Білозеров на правах фаворита не тільки матчу, а й всього турніру взяв «кермо» до своїх рук, і після трьох партій вже був попереду 3:0. В четвертій Дмитро теж повів 7:0… Але, як каже відоме більярдне прислів’я — «сім — не вісім» — Павло методично продовжував боротися навіть при такому безнадійному рахунку, і зумів вирвати цю партію, скоротивши рахунок в матчі до 1:3.

Схоже, такий перебіг подій дещо надломив Білозерова, і він поступився в наступних двох партіях — нічия 3:3! В сьомій партії Дмитро повертається в гру, робить рахунок 4:3, але Павло відіграє восьму — 4:4 і вирішальна партія. Її гравець з Миколаєва провів впевнено і уважно, перемігши 8:2, та 5:4 у матчі.

Отже, у фіналі українське більярдне «класико» — Дмитро Білозеров проти Андрія Клестова. Нагадаємо, що саме з такого матчу, власне, турнір і розпочався. Тоді, в першому раунді Андрій був сильнішим 4:2. Але зараз, дещо інший статус матчу, і це м’яко кажучи…

На жаль, боротьби не вийшло. Надто багато сил віддав Дмитро у боротьбі з Павлом Радіоновим. Клестов домінував протягом усього матчу, брав партію за партією, при рахунку 4:0 Білозерову вдалося відіграти одну з сухим рахунком 8:0, але вже в наступній Андрій завершив поєдинок.

5:1 — Андрій Клестов перемагає у благодійному турнірі на підримку ЗСУ.

Вислювлюємо окрему подяку спонсорам та меценатам турніру: компаніям «Автомагістраль Південь», «Vigor Design», більярдному клубу «Лідер», команді Перкуна-Клестова за якісні відеотрансляції. А також всім-всім, хто допомагав та підтримував!